Pożegnanie impuls.press

Kochane osoby czytelnicze,

Parafrazując znanego erudytę i myśliciela wicehrabiego de Lettenhove’a, znanego również jako Jaskier z „Wiedźmina”: świat się zmienia, słońce zachodzi, a kawa się kończy. A wraz z nią niestety kończy się działalność portalu impuls.press.

Naszą redakcję tworzyli wspaniali ludzie, którzy wkładali swoje serce w swoją pracę. Każda rzecz, która się u nas pojawiała to praca wielu osób. Dlatego chciałabym z tego miejsca podziękować każdej osobie, która kiedykolwiek napisała na naszą stronę tekst, zrobiła jego korektę bądź go wypromowała. Bez ciężkiej pracy zespołów Redakcji, Korekty, Promocji i Koordynacji jako marka nigdy nie mógłby się pochwalić przełomowym cyklem „Momenty” czy współpracami medialnymi z takimi organizacjami, jak Stonewall, Fundacja GrowSPACE i Inicjatywa Wschód. Dziękuję Wam. Mam nadzieję, że czas spędzony w impuls.press będziecie jak najmilej wspominać.

Także ogromne podziękowania należą się wspomnianym wcześniej organizacjom. Współprace medialne z Wami należały do tych najlepszych. Zaowocowały wieloma tekstami czy postami na naszych mediach społecznościowych i dotarły do naprawdę wielu osób. Życzymy Wam wielu sukcesów i kolejnych świetnych współprac.

Dziękuję również wszystkim Wam, którzy chociaż raz poświęcili kilka minut swojego dnia na przeczytanie owocu pracy tak wielu osób. To Wy byliście naszą największą inspiracją i motorem do działania. Cieszę się, że mogłam razem z resztą redaktorów pisać dla tak oddanych czytelników.

Chcieliśmy jako impuls.press stworzyć prawdziwie młodzieżowe medium, które pisze o sprawach interesujących pokolenie Z i wierzę, że w jakimś stopniu nam się to udało. Niestety w świecie nowych mediów stara formuła portalu długofalowo nie zdała egzaminu.

Nie jest to jednak definitywny koniec. Czekają nas nowe i ekscytujące projekty, które część z nas będzie od tej pory przeprowadzać pod szyldem Fundacji Impuls. I chociaż nie będziemy prowadzić regularnego portalu, na pewno kolejne teksty o młodych osobach — ich dokonaniach, potrzebach i postulatach przeczytacie na stronie fundacjaimpuls.pl oraz w planowanym przez nas newsletterze! Dodatkowo szykujcie się na… oglądanie nas w mediach społecznościowych w krótkim i długim metrażu. Obraliśmy dwa kierunki — być merytorycznym centrum wiedzy o aktywności młodych osób, a także angażować poprzez bardziej dynamiczną i bezpośrednią formę. Będzie się działo! Jestem przekonana, że w nowej formule i z nową ekipą dokonamy jeszcze większych rzeczy niż wcześniej.

Dlatego, jeśli chcielibyście dołączyć do naszego grona, to teraz jest najlepszy moment. Można się z nami skontaktować (najlepiej z Fundacją Impuls).

My, tymczasem się żegnamy. Dziękujemy, że byliście

Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości!

~ Wasz impuls.press