5 powodów, dla których warto pojawić się na /ti:m/

Weekend 18-19 marca można spędzić na różne sposoby - z dobrą lekturą, Netflixem albo podręcznikami do nauki. Można też uczestniczyć w targach inicjatyw młodzieżowych organizowanych przez Fundację Impuls i Ambasadę Brytyjską na internetowej platformie Gridaly.

1. INICJATYWIE PRZYŚWIECAJĄ SZCZYTNE CELE

Młode osoby często mają kłopot z wybiciem się w świecie zdominowanym przez starych wyjadaczy. Głównym problemem jest tu wykluczanie ich z publicznego dyskursu i brak miejsca, w którym kreatywna i ambitna młodzież mogłaby się zrzeszać, pomagając sobie wzajemnie w działaniach i wzroście. W odpowiedzi na te potrzeby powstał /ti:m/ - targi inicjatyw młodzieżowych. Ich głównym celem jest stworzenie inkluzywnej i bezpiecznej przestrzeni, w której młode osoby będą mogły zapoznać się z szeroką ofertą organizacji, kolektywów oraz grup działających aktywistycznie i społecznie na terenie całego kraju. „Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak działają różne – większe bądź mniejsze – projekty, jak takie struktury się tworzy i jak można się w nie zaangażować” - mówi Kinga Kordowska, koordynatorka wydarzenia ds. Public Relations. Najlepsze jest to, że nieważne, czy dobrze znasz środowiska aktywistyczne, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z działalnością społeczną - dla każdego znajdzie się miejsce!

2. NIGDZIE INDZIEJ NIE POZNACIE TYLU MŁODYCH, INSPIRUJĄCYCH OSÓB

Udział w wydarzeniu zadeklarowało prawie 50 organizacji działających na różnych polach życia politycznego i społecznego. Wśród nich są: Earth Day Everyday działające na rzecz naszej planety, znana z różowych skrzynek Akcja Menstruacjaczy Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, który monitoruje poziom tolerancji wobec osób nieheteronormatywnych w polskich szkołach. A to dopiero początek! „Sama chętnie odwiedzę stoisko Forum Kobiet, bo dziewczyny robią świetną robotę, a inicjatywa pięknie się rozwija. Interesują mnie jeszcze fundacja ważne sprawy, bo to z nimi zaczęłam moją aktywistyczną przygodę i wspieram wszystkie ich działania” - komentuje Alicja Augustyniak, Koordynatorka ds. Konferencji. Targi inicjatyw młodzieżowych to wydarzenie, które skupia jak w soczewce wszystkie najbardziej wartościowe projekty i pozwala im zyskać jeszcze większe uznanie.

3. WYDARZENIE JEST DARMOWE

W inflacyjnych czasach liczy się każdy grosz i osoby organizujące /ti:m/ dobrze o tym wiedzą, dlatego wejście na trwające dwa dni wydarzenie jest bezpłatne – wystarczy jedynie zarejestrować się pod poniższym linkiem:

link do formularza dla uczestników

Co więcej, podczas wydarzenia będzie możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, co oznacza, że na /ti:m/ materialnie można jedynie zyskać!

4. CAŁE TARGI ODBYWAJĄ SIĘ ZDALNIE

To nie przypadek, że /ti:m/ organizowany jest w przestrzeni internetowej. „Dotychczas w większości wyglądało to tak, że podobne targi odbywały się w dużych miastach wojewódzkich i brały w nich udział głównie organizacje, które działają na ich terenie. Koordynowane przez nas Targi Inicjatyw Młodzieżowych są wydarzeniem skierowanym do wszystkich organizacji, niezależnie od tego, gdzie działają i jaki mają budżet. Dzięki temu dla niektórych wystawców będziemy pierwszym tak dużym przedsięwzięciem, w którym wezmą udział” – mówi Mateusz Trzaska, koordynator ds. Targów. Jest to wyjątkowa okazja na poznanie setek nowych osób bez potrzeby wychodzenia z ciepłego łóżeczka.

5. WIELU CIEKAWYCH PANELISTÓW

Targi Inicjatyw Młodzieżowych to nie tylko stoiska organizacji młodzieżowych, ale też wiele interesujących paneli tematycznych, podczas których wypowiadać się będą eksperci z różnych dziedzin. Na scenie zobaczycie między innymi znanego z TEDx Talku o feminatywach Macieja Makselona, pisarkę Janinę Bąk czy artystkę Faustynę Maciejczuk. Edukacja, zakładanie organizacji czy komunikacja - to tylko niektóre z tematów, które będą poruszane przez gości i prowadzących wydarzenia na scenie.

Same plusy, brak minusów - to znak, że musicie się zapisać na /ti:m/, bo lepszej okazji na sieciowanie się z innymi organizacjami nie będzie.

Alicja CIESIELSKA