Rusz neuronem i dołącz do Akademii Działaczy!

W świecie pełnym niepewności i pogłębiających się kryzysów młodzi ludzie nie chcą siedzieć bezczynnie i pozwalać innym na podejmowanie decyzji dotyczących ich przyszłości. Z tego powodu, w ostatnich latach powstaje wiele oddolnych inicjatyw, które aktywizują dzieci i młodzież z całej Polski. Jedną z nich jest Akademia Działaczy.

Neuron Foundation to fundacja założona w Wielkopolsce, działająca na rzecz wspierania młodych osób w realizacji projektów społecznych, naukowych lub komercyjnych. Jej cele przedstawione na LinkedIn są szeroko zakrojone – od wyrównywania szans najmłodszych za pomocą dofinansowań i stypendiów po działania na rzecz budowania świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego. Jednak tym razem członkowie fundacji skupili się na jeszcze innej grupie - młodych osobach, które działają, bądź chcą działać społecznie.

Stąd powstała Akademia Działaczy - inicjatywa, która zrzesza 150 proaktywnych osób z młodego pokolenia w celu stworzenia 16 projektów społecznych, po jednym na każde województwo. Poza możliwością spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach, działacze mają otrzymać ogrom narzędzi potrzebnych do organizowania zadań projektowych.

W programie Akademii zawierają się trzy wydarzenia offline, seria internetowych szkoleń z partnerami fundacji, stały rozwój kompetencji miękkich, wsparcie psychologiczne i wiele innych. Szczególnie ważnymi aspektami pomocy Akademii Działaczy są konsultacje z profesjonalistami z różnych działów nauki. Nieważne, czy projekt będzie dotyczył ekologii, prawa bądź marketingu - dzięki Akademii działacze będą mogli otrzymać pomocną dłoń od bardziej doświadczonych osób. Oprócz tego, nad wszystkim sprawują opiekę mentorzy - doświadczone osoby, które brały już udział w projektach społecznych.

Pierwszy etap rekrutacji do projektu trwa od pierwszego grudnia i kończy się dwunastego. Żeby zaaplikować, wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się pod tym linkiem.

Alicja CIESIELSKA

Więcej informacji można znaleźć na social mediach fundacji:
Instagram: https://www.instagram.com/sopneuronfoundation/
Facebook: https://www.facebook.com/neuronfoundationsop